Sztangi to najważniejszy sprzęt, który możesz wykorzystać do budowania swojej siły i mocy. Tak więc, jeśli szukasz skutecznego sposobu na poprawę swojej siły, to trening ze sztangą będzie dla Ciebie najlepszą opcją.

W tym artykule podzielę się z Tobą 11 skutecznymi wskazówkami dotyczącymi treningu siłowego ze sztangą dla wszystkich poziomów fitness. Przyjrzyjmy się więc im:

1. Zwiększ swoją zdolność do podciągania się

Priorytetem numer jeden wszystkich treningów siłowych jest zwiększenie Twojej zdolności do podciągania się. Jeśli nie jesteś w stanie wykonać więcej niż 5 podciągnięć, oznacza to, że twoja górna część pleców jest słaba. Możesz użyć do tego celu hantli lub sztangi.

2. Wyciskanie na ławce

Do wyciskania na ławce musisz się upewnić, że Twoja klatka piersiowa jest dobrze podparta. Używaj więc ławki z odpowiednim podparciem, jeśli nie możesz takiej znaleźć, to możesz użyć ławki płaskiej lub stołu. Ponadto, jeśli nie masz dostępu do siłowni to możesz użyć do tego łóżka.

3. Push-Ups

Można również użyć sztangi do wykonywania pompek. Ale upewnij się, że twój uchwyt jest twardy i że używasz pełnego zakresu ruchu.

4. Curls z hantli

Jeśli korzystasz z siłowni, to możesz użyć hantli do tego celu. Ale upewnij się, że masz hantle, które nie są zbyt ciężkie dla twojego ciała. Jeśli jest zbyt ciężki wtedy będziesz czuł się niekomfortowo.

5. Rzędy hantli

Rzędy hantli są najłatwiejszym ćwiczeniem do budowania rozmiaru twoich bicepsów. Możesz użyć sztangi do tego celu lub możesz użyć pary hantli. Upewnij się, że nie używasz żadnych ciężarów, które są zbyt ciężkie.

6. Squats

Squats są najbardziej skutecznym ćwiczeniem treningu siłowego dla budowania rozmiaru twoich nóg i ud. Jeśli szukasz bardziej skutecznego sposobu, aby to zrobić, to możesz spróbować użyć kettlebells.

7. Deadlift ze sztangą

Deadlifts to najlepsze ćwiczenie na budowanie rozmiaru twoich pośladków. Możesz użyć do niego sztangi lub pary kettlebells.

8. Barbell Overhead Press

Jest to jedno z najlepszych ćwiczeń do budowania wielkości twoich ramion. Jeśli masz siłownię, to możesz użyć sztangi do tego.

9. Chin-Ups

Chin-ups są jednym z najlepszych ćwiczeń do budowania wielkości swoich abs. Możesz użyć sztangi lub drążka do podciągania.

10. Hantle Flys

Muchy z hantlami to najłatwiejsze ćwiczenie na budowanie rozmiaru twoich ramion. Możesz użyć sztangi lub pary hantli.

11. Lunge

Lunge jest jednym z najskuteczniejszych ćwiczeń na budowanie rozmiaru twoich quadów. Możesz użyć sztangi lub pary hantli.