Istnieje wiele treningów, które można zrobić, aby poprawić swoją masę mięśniową, ale jeśli chcesz uzyskać maksymalne korzyści, to trening Pilates jest najlepszą opcją dla Ciebie. Pilates jest formą ćwiczeń, które są głównie wykonywane dla kobiet, ale teraz jest coraz bardziej popularne wśród mężczyzn też.

Tak więc, tutaj omówiłem kilka najlepszych ćwiczeń Pilates, które pomogą Ci tonować mięśnie, zmniejszyć tłuszcz i poprawić swój poziom sprawności.

1. Plank

Plank to świetny sposób na rozpoczęcie treningu i nie tylko wzmocni twój rdzeń, ale także zwiększy twoją elastyczność. Tak więc, tutaj podzieliłem się najlepszym plank dla Ciebie.

Połóż się na ziemi z wyprostowanymi ramionami, dłonie na podłodze. Trzymaj plecy prosto, nogi lekko rozłożone, a palce skierowane na zewnątrz. Teraz podnieś swoje ciało używając rąk, trzymając stopy płasko na podłodze. Utrzymaj ciało w tej pozycji przez około 5 do 10 sekund i powoli opuść ciało.

2. Rozciąganie pojedynczej nogi

Jest to jedno z najlepszych ćwiczeń Pilates dla mężczyzn. Stań na jednej nodze i podnieś drugą nogę z palcami skierowanymi na zewnątrz. Utrzymując górną część ciała prosto, utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund, a następnie powoli opuść ciało. Powtórz to ćwiczenie 15 razy na każdej nodze.

3. Zgięcie boczne

Usiądź na podłodze, podnieś lewe ramię i wyciągnij je w kierunku sufitu. Utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund, a następnie powoli ją opuść. Powtórz tę samą procedurę z prawym ramieniem.

4. Wojownik II

Stań ze stopami razem, ręce po bokach i pochyl się do przodu w talii. Trzymaj kolana lekko zgięte, a pięty blisko ziemi. Możesz trzymać ręce prosto lub zgiąć łokcie.

5. Kobra

Trzymaj kolana lekko zgięte i stań ze stopami nieco szerszymi niż szerokość bioder. Podnieś ramiona nad głowę i przytrzymaj je tam przez kilka sekund. Powoli opuść ramiona i powtórz tę samą procedurę z drugą stroną.

Wnioski:

To były jedne z najlepszych ćwiczeń Pilates dla mężczyzn. Jestem pewien, że pokochasz te ćwiczenia i spróbujesz włączyć je do swojej codziennej rutyny. Podzieliłem się również kilkoma najlepszymi ćwiczeniami jogi dla Ciebie, które pomogą Ci uzyskać najlepsze korzyści z jogi.